film_1
film_2
film_3
film_4
film_5
Aktualizováno: 27. 9. 2023 
 
 
TOPlist  

DE  EN  PL

Změna technologie internetových stránek 10.04.2007
  Tyto internetové stránky za několik uplynulých let značně narostly především svým datovým objemem. Přitom základní filozofie použití rámů zůstávala pořád zachována. Jejich výhodou je velmi jednoduchá tvorba stránek a případné další rozšiřování jak celých sekcí, tak jednotlivých příspěvků. Abych neustrnul ve vývoji, sledoval jsem na webech doporučení pro tvorbu internetových stránek a zjistil jsem, že mnou použitá technologie rámů je stále více považována za zastaralou a množství drobných nevýhod rámů začíná převažovat nad mnou preferovanou jednoduchostí tvorby stránek.

  Původní internetové stránky používaly tři rámy, horní lištu, boční rám s nabídkami a rám s vlastním textem příspěvků. Zpravidla rolovatelný byl jen rám s vlastními příspěvky, kromě případů problematického zobrazení v některých starších prohlížečích nebo v prohližečích v mobilních telefonech (komunikátorech). Další nepříjemnost, která mi začala vadit, je špatná identifikace vnořených stránek v adresním řádku prohlížeče. V adresním řádku se pořád objevuje http://www.vlacky.com bez ohledu na aktuálně zobrazovanou stránku. To vadí v orientaci cílové skupině uživatelů, kteří se na webu pohybují. Dále vznikají problémy v případě, že jsou z jiných stránek vedeny odkazy na některou zde umístěnou stránku. Taková stránka se potom zobrazuje jako sirotek bez ostatních dvou rámů horní lišty a bočního menu.

  Pro vlastní inovaci tohoto webu se mi nabízelo použití tabulkového nebo css rozvržení stránek. Z praktických důvodů na základě dosavadních zkušeností jsem zvolil tabulkové rozvržení stránek. Zároveň jsem stránky sestavil jako modulární, takže se mi lépe budou dělat globální úpravy stránek. A když jsem do stránek zasahoval, definitvně jsem odstranil fotogalerie generované programem IrfanView a nahradil je vlastním PHP scriptem.

  Výsledkem této změny stránek je především učesání vnitřního kódu stránek a sjednocení vzhledu všech podstránek. Z pohledu cílového uživatele je první viditelnou změnou rolování celé stránky včetně horní lišty a bočních nabídek.Další informační zdroje:
  • Jak psát web návody na tvorbu internetových stránek, popisy tagů a příklady použití. V sekci "Ostatní" najdete úvod do problematiky "Něco málo o PHP".
  • IrfanView prohlížeč obrázků, který používám pro dávkovou konverzi a přejmenování obrázků a pro generování náhledových obrázků (miniatur).
  • FastStone ze škály programů pro práci s grafikou používám "FastStone Photo Resizer" pro vkládání vodoznaku do obrázků.
  • AWStats analyzátor logů webového serveru, který poskytuje podrobné statistiky návštěvnosti, ale vyhodnocuje i chybové hlášky webu a pomáhá webmasterovi k odstraňování chyb z internetových stránek. Musí běžet přímo na serveru, kde hostují internetové stránky.
  • Ikona stránky on-line nástroj pro generování favicon.ico z vlastního zdrojového obrázku včetně FavIcon validátoru a návod, jak toto implementovat do svých internetových stránek.

WebArchiv WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu

Licence Licence


Licence Creative Commons

Licence Kontakt


@vlacky.com

Info Info

  • Aktualizováno: 10.4.2007
  • Celkem přečteno: 1973x
  • Naposledy: dnes v 01:30

Datové zdroje Datové zdroje


Datový zdroj YouTube
Datový zdroj PeerTube

Ikona webu Ikona webu


ikona webu

Kooperace Kooperace


partnerský web www.TTkatalog.cz partnerský web www.MaléModely.cz

Reportáž Poslední navštívené reportáže