film_1
film_2
film_3
film_4
film_5
Aktualizováno: 27. 9. 2023 
 
 
TOPlist  

DE  EN  PL

Pár slov o projektu "WebArchiv - archiv českého webu" 25.2.2010Webarchiv   V rámci projektu "Registrace, ochrana a zpřístupnění domácích elektronických zdrojů v síti Internet" vznikl digitální archív národních webů - WebArchiv. O tento projekt se stará Národní knihovna České republiky ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou v Brně a Ústavem výpočetní techniky Masarykovy univerzity v Brně.

  V současné době vzniká v prostředí Internetu velké množství elektronických dokumentů, ke kterým neexistuje tištěná verze. Problémem sítě Internetu je také to, že tyto zdroje informací mohou být časově nestálé. Projekt WebArchivu se snaží řešit problematiku archivace českých webů, shromažďuje nové webové zdroje a zajišťuje dlouhodobý přístup k těmto archivovaným zdrojům. Sběr webových zdrojů se provádí různými způsoby, ať to jsou např. celoplošné sklizně, tematicky zaměřené sbírky nebo výběrová archivace zajímavých webových zdrojů.

  Také tyto webové stránky "malá i VELKÁ železnice" byly letos převedy pod licenci Creative Commons a mohly tak být zařazeny v rámci projektu WebArchivu mezi vybrané archivované webové zdoje. V sekci Spolupracující vydavatelé tak lze nalézt kompletní přehled vydavatelů, jejichž webové zdroje přispívají do projektu WebArchivu.
Další informační zdroje:

www.webarchiv.cz  WebArchiv - archiv českého webu

www.nkp.cz  Národní knihovna České republiky

creativecommons.org  Creative Commons (CC)

WebArchiv certifikát


WebArchiv WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu

Licence Licence


Licence Creative Commons

Licence Kontakt


@vlacky.com

Info Info

  • Aktualizováno: 25.2.2010
  • Celkem přečteno: 5729x
  • Naposledy: 01.10.2023

Datové zdroje Datové zdroje


Datový zdroj YouTube
Datový zdroj PeerTube

Ikona webu Ikona webu


ikona webu

Kooperace Kooperace


partnerský web www.TTkatalog.cz partnerský web www.MaléModely.cz

Reportáž Poslední navštívené reportáže