film_1
film_2
film_3
film_4
film_5
Aktualizováno: 17. 7. 2024 
 
 
TOPlist  

DE  EN  PL

Použití flash videa na internetových stránkách 26.10.2009
  Před časem jsem na zkoušku rozšířil nabízené video formáty o další. Přímo do jednotlivých reportáží jsem vložil videa ve formátu Flash. Všechny samostatné klipy jsou vlastně sehrány dohromady, obsahově tedy většinou odpovídají přiloženému obrazu DVD (ten má navíc DVD menu). K jejich přehrání postačí mít na počítači instalovaný Adobe Flash Player, nejlépe aktuální verzi.

  Pro vlastní přípravu Flash videa jsem použil zdrojové soubory MPG pro finalizaci DVD, které je reportáží přiloženo jako DVD obraz (iso) pro vypálení. Pro export používám Corel VideoStudio Pro X2, kde jsem použil šablonu pro export do FLV souboru ve formátu 640 x 480px. Vlastní rozpohybování obrazu na stránce obstarává LongTail Video FLV Player. Výsledek vypadá asi takto (jako vzorek posloužil klip ze Slavností Pernštejnského panství 2009):


Videogalerie

K přehrání tohoto videa si stáhněte přehrávač Adobe Flash Player.

Adobe Flash Player


  LongTail FLV Player starší verze 4.1 dobře zvládal formát 4:3, ovšem při zobrazování většiny nových videí ve formátu 16:9 se mi jej nepodařilo nastavit tak, aby nedeformoval obraz a to ani v případě pokusů o export FLV s uživatelským nastavením paramterů Flashe v Corel VideoStudiu Pro X2.

  Podle statistik návštěvnosti stránek a přístupu k jednotlivým typům souborů bylo vidět, že možnost přímého přehrání videa na webových stránkách je rozhodně přínosem, pro některé servery, např. YouTube, je použití Flashe základním kamenem. Nová verze LongTail Video FLV Playeru nabídla spoustu dalších parametrů. Oprášil jsem tedy pokusy exportovat FLV soubory pomocí Corel VideoStudia Pro X2 do jiných formátů a nastavit FLV Player tak, aby zvádl dobře formát 16:9. To se podařilo a stejný vzorek videa je v následující ukázce přehráván v LongTail Video FLV Playeru verze 4.6:


Videogalerie

K přehrání tohoto videa si stáhněte přehrávač Adobe Flash Player.

Adobe Flash Player


  Zároveň jsem využil vlastností (rozměrů) zdrojového MPG klipu pro kompilaci DVD a zvětšil formát na šířku 720px, tedy kolik má zdrojový MPG klip. Nově publikované reportáže již budou obsahovat takto exportovaná flash videa. U starších reportáží plánuji postupně ve volných chvílích provedení nového exportu z archivních zdrojových dat.

  Pro další zpracování jsem použil přímo zdrojový MPG klip z kamery, který byl přímo převeden do formátu Flash videa o rozměrech 1920x1080px. Tento formát poskytuje maximum detailů zachycených kamerou a umožňuje zobrazení videoklipu v celoobrazovkovém režimu s maximálně možnou kvalitou obrazu. Pro přehrávání takového videa je vyžadován větší výkon počítače, aby byl obraz plynulý a bez artefaktů.


Videogalerie

K přehrání tohoto videa si stáhněte přehrávač Adobe Flash Player.

Adobe Flash Player


  Další doplňkové informace je možno získat při klepnutí pravou klávesou myši na výše zobrazená videa. Kromě odkrytých voleb dalších nastavení lze zobrazit verzi LongTail Video FLV Playeru použitou na webovém serveru a také verzi Adobe Flash Playeru, který je instalován na počítači.Další informační zdroje:

Adobe Flash Player  nutný doplněk do webového prohlížeče pro přehrávání flash videí, ale také třeba flash animací na webových stránkách

LongTail Video FLV Player  zajišťuje rozpohybování flash videa na úrovni webového serveru

Corel VideoStudio Pro X2  používám pro zpracování a export videa do všech publikovaných formátů

Vydaná Flash videa  seznam všech videí, které jsou na těchto webových stránkách ve formátu flash


WebArchiv WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu

Licence Licence


Licence Creative Commons

Licence Kontakt


@vlacky.com

Info Info

  • Aktualizováno: 28.5.2011
  • Celkem přečteno: 7195x
  • Naposledy: 22.07.2024

Datové zdroje Datové zdroje


Datový zdroj YouTube
Datový zdroj PeerTube

Ikona webu Ikona webu


ikona webu

Kooperace Kooperace


partnerský web www.TTkatalog.cz partnerský web www.MaleModely.cz

Reportáž Poslední navštívené reportáže