film_1
film_2
film_3
film_4
film_5
Aktualizováno: 14. 7. 2020 
 
 
TOPlist  

DE  EN  PL

Návod na digitalizaci parní lokomotivy Tillig BR89br89_01.jpg

1.  Parní lokomotiva BR89 nemá uvnitř připravené rozhraní pro připojení digitálního dekodéru. Lokomotiva je celokovového provedení a uvnitř je jen velmi málo místa.


br89_02.jpg

2.  Levý šroubek s křížovou hlavou spojuje pojezd lokomotivy s odlitkem kotle a budky. Povolíme pouze tento levý šroub. Pravý musí zůstat zašroubený, aby se nám neuvolnily převody v pojezdu.


br89_03.jpg

3.  Pohled na odkrytovaný pojezd parní lokomotivy. Motorek je napájen drátovými přívody z kontaktních plošek.


br89_04.jpg

4.  Pro digitalizaci použijeme lokomotivní dekodér Uhlenbrock katalogového čísla 73400 s drátovými přívody. Na lokomotivním dekodéru můžeme odpájet přívody žlutý a bílý, které slouží pro napájení světel a které v této lokomotivě nepoužijeme.


br89_05.jpg

5.  Odpájíme drátové přívody od přívodních kontaktních plošek a od motorku lokomotivy.


br89_06.jpg

6.  Lokomotivní dekodér přilepíme přiloženou oboustrannou lepicí páskou na bok motorku a zapojíme přívody červený + černý na kontaktní plošky pro vstup napájení a oranžový + šedý jako výstup z dekodéru na napájení motorku.


br89_07.jpg

7.  Boční pohled na umístění lokomotivního dekodéru. Přívody nenecháme zbytečně dlouhé, aby při zpětné montáži nedošlo k jejich případnému přiskřípnutí kovovým odlitkem kotle a budky a následnému vzniku zkratu.


br89_08.jpg

8.  Pohled na zkompletovanou parní lokomotivu. Lokomotivní dekodér zamaskujeme vlepením tmavé pásky mezi vstupní dvířka a lokomotivní dekodér. Lokomotivu vyzkoušíme, dekodér naadresujeme a případně pomocí CV29, Bit0 obrátíme směr jízdy.WebArchiv WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu

Licence Licence


Creative Commons License

Licence Kontakt


@vlacky.com

Info Info

  • Aktualizováno: 26.1.2014
  • Celkem přečteno: 1480x
  • Naposledy: dnes v 05:32

Oblíbenost Oblíbenost


Reportáž Poslední navštívené reportáže